5 Lekcí Z Rodičovských Stylů Po Celém Světě

0
387

I když jsem bojovala s neplodností na pět let, byl jsem požehnán zážitek mateřství ve dvou velmi zvláštní způsoby—přijetí a těhotenství/porodu. Obě cesty jsou neuvěřitelně odlišné, ale zároveň přinést kýžený výsledek—mít dítě. Nevyměnil bych svou cestu k mateřství za nic na světě, protože věřím, že to pomohlo kultivovat typ rodiče, jsem se stal dnes.

Protože jsem se nechtěla stát matkou, dokud jsem byl téměř 30 let starý, měl jsem výhodu, zaměřené na svou kariéru, můj manžel a moje vlastní potřeby déle, než mnozí z mých přátel, kteří měli své děti v jejich počátku a v polovině dvacátých let. Neuvědomil jsem si to, ale můj problém s neplodností byl vlastně posvátný čas pro mě. Že mi to poskytlo čas, aby nasákly v rodičovství praktiky z mých nejbližších přátel a kolegů v práci, protože jsem byl na pohledu zvenčí, a byl schopen pozorovat mnoho různých rodičovských stylů, jak jsem čekal (ne vždy tak trpělivě), aby se stala matkou sám.

Dokonce i teď, že jsem matka na více než dvacet let, ještě jsem nepotkal nikoho, že rodiče přesně tak, jak jsem to udělat, ale už jsem potkal tolik úžasných rodin, které vychovávají skvělé děti, i přes jejich odlišné výchově víry. Vždy jsem byl toho názoru, že všichni můžeme učit jeden od druhého, zejména v případě, že to bude přínosem pro naše děti.

Kromě interakci s rodiči a rodinami tady v mé komunitě, ve škole a v kostele, rád čtu téměř cokoliv rodičovství-související, není jen zábava, ale protože důvtipný informace mohu získat z dobré čtení. Nedávno jsem měl to potěšení čtení jedna taková kniha, Achtung Baby, napsal Sara Zaske. Bylo to tak příjemné, vyjádření autorova zkušenost, že Americká maminka, která se pohybuje do Německa s ní mladá rodina a její oči se doširoka otevřely, aby obrovský rozdíl v německé kulturní způsoby, jak vychovávat své děti. “Pokaždé, když jsem říct mé Americké přátele a rodinu o tom, jak moc svobody německé rodiče, aby jejich děti, které reagují s překvapením a nedůvěrou,” zvolá Zaske.

To je místo, kde autor měl mou plnou pozornost. Říkala, že vždycky myslel na sebe jako uvolněný rodič, dokud žila v Berlíně. (To jsem já, jsem si myslel!) Ještě, že tam dal jí rychlý chuť, jak moc se vstřebává moderní Americký styl rodičovství. Ona vysvětluje, že většina dospělých se narodil ve Spojených Státech před rokem 1980 vyrůstali s mnohem více svobody, než naše děti dnes. Například, děti v tom, že generace (období jsem vyrostla!) bylo dovoleno jezdit na kole po celém městě od rána až do tmy, aniž byste museli neustále kontrolovat s jejich rodiči. (Pamatuji si to dobře!)

Zaske zpracovává, že dnešní rodiče však vytvořili kulturu kontroly. Myslíte, že nyní-populární fráze “vrtulník rodičovství”, kde jsou rodiče dohlíží téměř každý pohyb svých potomků, aby od úsvitu do soumraku. Ale to jen doteky na větší problém—což není naše děti, aby si jednoduché svobod jako mít více nestrukturovaných hrát, riskovat, mít jednoduché, sám čas po škole a o víkendech. Bylo zajímavé dozvědět se, že německá kultura povzbuzuje hračka-volný čas (miluju to!) kde po několik týdnů nebo měsíců, mnoho školek a mateřských školách po celém Německu odstranit hračky z jejich tříd tak, že děti musí spoléhat na zábavné se s jejich vlastní představy. Sečteno a podtrženo, Zaske dětem se dařilo v rámci této méně-ovládající životní styl a stal se daleko více zabezpečený a soběstačný, stejně jako většina německých dětí.

Čtení Achtung Baby byla skvělá připomínka o vše, co se můžeme dozvědět o přijímání jiných kultur. Zde jsou čtyři rodičovských stylů z celého světa, které Americké rodiny mohou vychutnat a učit se od.

Rodičovství v Japonsku: stejně jako Německo, děti v Japonsku mají mnohem větší svobodu přicházejí a odcházejí, než naše Americké děti dělají a jsou očekávány jejich nezávislost ve velmi mladém věku. To zahrnuje základní školy ve věku děti, které mohou samostatně cestovat se dostat tam a zpět do školy, přes vlaky a autobusy. Jedním z důvodů jejich děti budou mít mnohem volnější vládne v této funkci je Japonsko je celkově nízká míra kriminality. V zkoumá výchovný styl z Japonska, jsem se dozvěděl, že starší ve společenství šťastně dobrovolně ujistěte se, že děti bezpečně dostat do školy, pro čiré potěšení z interakce s nimi, stejně jako trenér je na správný pozdrav. Japonci věří v hlasitý, silný pozdrav navzájem, a to zejména při řešení jejich starší, jinak to může být považováno za neslušné chování.

Japonské rodiny také věří v velmi zdravé stravě, kde rýže je opravdu běžné, a je dokonce poslal své děti na svačinu do školy každý den. Setkání společenství jsou velmi důležité, jako dobře, ale když se sejdou rodiny, ženy a děti pověsit dohromady a připravit jídlo a muži se shromažďují v jiné části domu a užívat si dospělý nápojů.

Co Se Můžeme Naučit Od Japonské Rodiče? Japonští rodiče naučit, jak si více bezstarostné tempo života a nestarat se tolik o své děti. Oni jsou přísné, pokud jde o učení, respektování a přijímání vzdělání, ale oni vědí, jak se zastavit a přivonět k růžím v průběhu celého procesu.

Rodičovství v Itálii: Pokud máte rádi skvělé omáčky a masové kuličky, jemné italské víno, a úžasné architektury a svěží krajiny, italské rodičovství může být pro vás. Jako celek, italština lidi zaměření na potěšení jako protiklad k práci. Žijí svůj každodenní život tím, že si všechno, co život může nabídnout, spíše než soustředit se na 9-5 životní styl. Kromě toho, italské způsob, jak je vychovávat děti, aby se přizpůsobily dospělých způsob života, že není dítě-centric svět. Oni jsou známí ocení všechny ty krásné aspekty života a žít ve velmi uvolněné způsobem s silné rodinné hodnoty. To, samozřejmě, zahrnuje se těší silné rodinné vazby, láska, dobré jídlo (a víno!) a ocenit umění. Řekl, že italské děti jsou vychováváni s vědomím, že jsou ceněný a oceňují, a že jejich štěstí je stejně důležité, že z dospělých v jejich životě.